Pierwsza studyjna sesja foto „Spring Butterflies”

Słowem wstępu, bo nie każdy z moich znajomych wie – od 1 lutego 2021 roku wynajmujemy studio fotograficzne. Nie jest to jakieś super wypasione studio z cykloramą i dostępem do światła dziennego, ale pozwala mi zrobić fajną sesję portretować beauty na kilka lamp. Czy prostą sesję modową jednej osoby. Ale ni o tym miał być ten wpis…

Na inaugurację mojej studyjnej działalności, postanowiłem zrobić swoją pierwszą studyjną sesje beauty. Do współpracy zaprosiłem jedną z najlepszych makijażystek w regionie Anitę Kowalik z Kocie Oko. Ona z kolei poruszyła swoje kontakty i zaproponowała wspaniałą fotomodelkę Dominikę Ścibór oraz fryzjerkę Kasię Łatę i tak powstał super team.

Jakiś czas temu zakupiłem na Chińskim portalu plastikowe motyle z myślą o wykorzystaniu ich przy sesji zdjęciowej i oto nadarzyła się okazja. Tematem sesji miały być właśnie wiosenne motyle „Spring Butterflies” brzmiało nawet fajnie i tak zostało.

Spotkaliśmy się w studio pewnego popołudnia. Anita miziała pędzlami Dominikę, a ja przygotowywałem setup oświetleniowy. Wcześniej Kasia Łata zadbała o fajną fryzurę. Postawiłem na prosty i bezpieczny setup oświetleniowy pod sesję beauty czyli Clamshell. Od góry oświetliłem Dominkę Phottixem Raja 85cm z podwójnym dyfuzorem. Użyłem tu także gida, aby światło nie wylewało się na tło – miałem do dyspozycji tylko białe tło, a chciałem uzyskać neutralna szarość, która nie będzie wpływała na odbiór zdjęcia przy szerszych ujęciach. Cienie od dołu wypełniłem srebrną blendą. Na niektórych ujęciach używałem także światła kontowego, do którego użyłem gołej lampy Stroboss 60.

Cała sesja została wykonana moim staruszkiem Fujifilm X-T2 z obiektywem Viltrox 56mm f1.4
Lampy błyskowe oraz statywy oświetleniowe to wyrób firmy Quadralite (modele Up!X oraz Stroboss 60).

Zdjęcia jakie wykonaliśmy:

Przy okazji pragnę podziękować całej ekipie:
Modelce Dominice Ścibór www.instagram.com/donsiaa
Makijażystce Anicie Kowalik www.instagram.com/anita.kowalik.makeup
Fryzjerce Katarzynie Łata www.instagram.com/kasia_lata_salon_fryzjerski_
każda z tych osób przyczyniła się do uzyskania tego spektakularnego efektu.

Zdjęcia z tej sesji zostały opublikowane w dwóch drukowanych zagranicznych magazynach :

Horizont Numer 18 (styczeń 2021)- dwie rozkładówki w środku magazynu

Sainteight Numer 5 (styczeń 2021) – trzy rozkładówki w środku magazynu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *