Newell NP-FZ100 – szybki przegląd

Bezlusterkowce mają to do siebie, że ich elektroniczne wizjery zużywają sporo prądu i poziom naładowania baterii znika w oczach. Po zakupie Sony A7RIV napisałem do Newell.pl z którymi utrzymuję wspaniały kontakt o możliwość przetestowania ich baterii NP-FZ100.
Chciałem przekonać się na własnej skórze o samych pozytywnych rzeczach jakie słyszałem o bateriach Newell.

Załoga Newell jak zwykle mile mnie zaskoczyła, przysyłając dwie baterie oraz nowy model ładowarki do nich.

Baterie – Newell podaje rzeczywistą pojemność baterii na poziomie 2150 mAh (plus za podanie rzeczywistej, a nie przybliżonej pojemności). Dla porównania oryginał Sony ma 2280 mAh. Na baterie, jak i na wszystkie produkty marki Newell dostajemy dostajemy aż 40 miesięcy gwarancji! To nie jest spotykane u innych producentów. Baterie w technologii litowo – jonowej to już standard od wielu lat. Baterie Newell posiadają także elektroniczne zabezpieczenia ogniw.


Ładowarka – bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Wykonana bardzo dokładnie, wszystkie materiały spasowane idealnie. Wygląd mega świetny. Dla mnie wygląda na produkt premium. Wyświetlacz pokazuje kilka parametrów ładowania m.in. prąd i napięcie, automatycznie przełącza też wyświetlane dane pomiędzy oboma ładowanymi bateriami. Dla mnie ogromnym plusem jest też jego delikatne podświetlenie, widoczne w dzień ale przede wszystkim nie świecące w nocy (chyba większość z nas zostawia ładowane baterie na noc). W zestawie z ładowarką otrzymujemy kabelek USB-C do ładowania ale… na spodzie ładowarki ukryto kolejny kabelek, chowany jest w obudowę przez co nigdy go nie zgubimy bo nie jest demontowany, a chowa się całkowicie na płasko – brawa za to rozwiązanie!

Baterie Newell nie sprawiają żadnych problemów, nie zawieszają aparatu, nie tracą nagle zasilania bez informacji o słabej baterii. Nie zauważyłem też aby jakoś krócej pracowały od oryginału. Jestem z nich naprawdę zadowolony.

Dodam jeszcze, że firma Newell posiada naprawdę wieloletnie doświadczenie w produkcji ogniw dla sprzętu fotograficznego dlatego wzbudzili moje zaufanie i bez obaw zastosowałem ich baterie w swoim Sony A7RIV.

Ze swojej strony naprawdę mogę je polecić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.