Mitoya U EYELIGHTER

Mitoya U EYELIGHTER to blenda fotograficzna, którą ostatnio otrzymałem na testy. Pierwszy raz zetknąłem się z „wygiętą blendą” u zagranicznych fotografów beauty i bardzo mnie zaciekawiła, dlatego ogromnie się ucieszyłem gdy dostałem propozycję przetestowania jej w studio.

Kiedy pierwszy raz ją złożyłem (przychodzi rozłożona, w ładnym przenośnym etui do przechowywania) pomyślałem: „o matko, ona jest ogromna” – blenda ma 160 cm długości. Ale gdy tylko jej użyłem, pokochałem jej rozmiar i sposób działania.

Kupując blendę, oprócz przenośnego futerału otrzymujemy dodatkową lekko ocieplającą powierzchnię zakładaną na rzep do srebrnej blendy, z drugiej strony jest ona znów białą, lekko rozjaśniającą cienie. Czyli można rzec, że mamy trzy blendy w jednej. Dodatkowo, można także użyć czarnej powierzchni do „pogłębienia” cieni.

Blenda mocowana jest na stelażu, który posiada uchwyt do zamontowania na statywie. Całość posiada regulację kąta nachylenia blendy. Po złożeniu blenda jest świetnie napięta, mocno i stabilnie wszystko trzyma się na statywie. Jej wielkość po rozłożeniu to 160x60cm.

Oglądając moje zdjęcia beauty czy bliższe portrety, można dostrzec w oku odbicie płaskiej blendy, której zawsze używałem. Nie byłem zbytnio z niej zadowolony, sporo kombinowałem także ze świeceniem od dołu małym softboxem, parasolem transparentnym, srebrnym parasolem odbijającym, ale za każdym razem to nie było to, co chciałem osiągnąć. Dopiero użycie Mitoya U Eyelighter dało mi super ciekawe odbicie w oku, a przede wszystkim światło jakiego poszukiwałem.

W U-Eyelighter zakochałem się od pierwszego użycia i od razu po testach zakupiłem ją dla siebie, a po kilku tygodniach mogę napisać, że w studio sprawuje się wyśmienicie, używa mi jej się bardzo wygodnie i z perspektywy czasu myślę, że spokojnie mogłaby być jeszcze troszkę większa 🙂

Blendę możecie zakupić w oficjalnym sklepie Mitoya: https://mitoya.pl/blendy-panelowe/5192-blenda-fotograficzna-typu-u-eyelighter-4w1-60x160cm-5904094051441.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.